Librarie Virtuala!
Contul meu Vezi coşul Comandă WishList
Categorii de carte
Edituri
Ultimele ştiri
Prin aceasta librarie ne propunem sa fim mai aproape de clientii nostrii, carora le vom oferi mereu tot mai mult. Si mult mai bine.
Top
Nu în ultimul rând...

De ce bărbaţii se uită la meci şi femeile se uită în oglindă? - audio book

De ce bărbaţii se uită la meci şi femeile se uită în oglindă? - audio book
Autor: Allan Pease şi Barbara Pease
ISBN: 978 973 669 481
Anul publicării: 2007
Ediţia: 1
Format: audio book
Preţ (cu tva): 40,00 lei
adauga in cos

DESCRIERE

De ce bărbaţii se uită la meci şi femeile se uită în oglindă?
Primul audiobook în formulă integrală de pe piaţa românească

Nu-i aşa, doamnelor, că vă supăraţi când partenerul dumneavoastră se uită la televizor în loc să vă răspundă la întrebari? Nu-i aşa, domnilor, că sunteţi agasaţi de pălăvrăgeala "fără sens" a partenerei dumneavoastră? Autorii acestei cărţi şi-au propus să prezinte unui public larg motivele pentru care bărbaţii şi femeile gândesc diferit şi ce este de făcut în această privinţă. Totul porneşte de la prezentarea ultimelor descoperiri în domeniile cercetării asupra creierului, biologiei evoluţioniste, geneticii, psihologiei şi schimbărilor sociale. Rezultatul este o privire revelatoare, uneori şocantă, asupra teritoriului de luptă trasat între sexe. Aflaţi diferenţele de gândire dintre bărbaţi şi femei. Odată ce veţi învăţa secretele celuilalt, nu veţi mai cădea niciodată în capcana reproşurilor şi a mustrărilor de conştiinţă.

Disponibile în format AUDIOBOOK, titlurile Curtea Veche se adresează tuturor acelora dintre noi care găsesc că preocupările de zi cu zi le lasă prea puţin timp pentru lectură.

Acum puteţi beneficia de sfaturile soţilor Pease în persoană: De ce bărbaţii se uită la meci şi femeile se uită în oglindă — primul audiobook în formulă integrală de pe piaţă, realizat după scenariul original aprobat de autori.

Aflaţi:

* De ce femeile citesc gânduri iar bărbaţii nu vor cere niciodată indicaţii de orientare
* De ce bărbaţii nu ascultă şi femeile nu pot citi hărţi
* Cum să evitaţi certurile, neînţelegerile şi conflictele
* Intuiţia – puterea radarului feminin
* Cum să convingeţi sexul opus să spună „da“

BARBARA & ALLAN PEASE Why Men Don't Listen and Women Can't Read Maps - audio book
Copyright © 2001 by Allan Pease for Why Men Don't Listen and Women Can't Read MapsAll rights reserved.
© CURTEA VECHE PUBLISHING, 2007 pentru prezenta versiune în limba română

OPINII

Nu există opinii exprimate. Fii primul care comentează. comenteaza

Carti audio si casete - Cele mai vândute cărţi

EDUCATIE MUZICALA. CASETA AUDIO LA MANUALUL DE MUZICA CLASA a IV-a (solfegii, cantece, auditii muzicale)
EDUCATIE MUZICALA. CASETA AUDIO LA MANUALUL DE MUZICA CLASA a IV-a (solfegii, cantece, auditii muzic...
HINTEA Nita, ORZA Elisabeta
3,09 lei
Poveste de pe lac - cantece pentru copii
Poveste de pe lac - cantece pentru copii
M. Rizea Marinescu
5,00 lei
Cei 11 cocori
Cei 11 cocori
***
7,90 lei
ENGLISH G 2000. LIMBA ENGLEZA PENTRU CLASA A V-A. CASETE AUDIO (1+2)
ENGLISH G 2000. LIMBA ENGLEZA PENTRU CLASA A V-A. CASETE AUDIO (1+2)
CHIRA Luana
19,90 lei
Alba ca Zapada
Alba ca Zapada
***
7,90 lei
Capra cu trei iezi
Capra cu trei iezi
***
7,90 lei
Cei 3 purcelusi
Cei 3 purcelusi
***
7,90 lei
Cenusareasa
Cenusareasa
***
7,90 lei
Accesul clienţilor
Top 10
Promoţii
Newsletter
Asistenţă online
asistenta Suntem deconectaţi
Created in 0.402 sec

Caut in catalog...